رضا شاعری

رضا شاعری
طبقه بندی موضوعی
نویسندگان

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰۷
خرداد

باذن الله...


«اگر #خرمشهر را واگذار می کردیم..»


اگر #خرمشهر را واگذار می کردیم، #هویزه، #اهواز و در نهایت کل ایران را می گرفتند. عبور از #سنگر هسته ای، #سنگر توان موشکی، علم و فناوری، امنیت منطقه ای و کل تمامیت ایران را تهدید می کند.


 #خرمشهرها_در_پیش_است


@shaeri_1001

  • رضا شاعری
۰۷
خرداد

باذن الله...


 انتخابات تمام شد، اما بزرگان جامعه حزب اللهی و اصوالگرایی باید نهیبی به خود بزنند، خودشان را اصلاح کنند، روزی که اجتماع حامیان حجت الاسلام #رئیسی در مصلی تهران برگزار شد، برخی از کارها به نظرم جالب نبود...


 من هم مثل خیلی از مردم با دعای کمیلهای #حاج_منصور ارضی و نوحه مدینه شهر پیغمبر ارتباط گرفته ام و شاید اشکی بر چشمانم نشسته باشد.


:red_circle: اما رفتار آن روز حاج منصور #ارضی در مصلی اگر #تزویر نیست پس چیست!؟ 


جناب ارضی در جریان دعای عرفه، یک دهه پیش، در مورد محمد باقر #قالیباف گفت: «به عمر بن سعد گفتند که با قتل امام حسین (ع) به ملک ری نمی‌رسی که با تمسخر پاسخ داده بود اگر به گندمش نرسم به جوی طویله‌اش که خواهم رسید. برخی ابن سعدهای دوران ما هم اینگونه‌اند و اگر به گندم ریاست جمهوری نرسیدند به جوی شهرداری که رسیده‌اند و این برایشان کافی ست» 


:large_orange_diamond:معتقدم #مداحان و سخنرانان مذهبی که این شیوه را در برخورد و اطوار اجتماعی خود دارند باید پاسخگوی احساسات جوانان مومن باشند. اصلا نمی فهمم رفتار این موتور سوارها را، خداوکیلی چه جاذبه ای دارد برای اجتماع!؟ معتقدم اگر اساتید و بزرگان جریان حزب اللهی نیاز دارند که پایگاه اجتماعی خود را حفظ کنند، باید دست از برخی کارهایی که برآیندش ضربه به حیثیت این پایگاه عظیم است دست بردارند.


به نظرم قدم اول این است که یک تغییر و تحول فکری و بنیادین در این جریان ایجاد شود. مداحان و سخنرانان مذهبی (ضمن احترام به آنها) به جایگاه خودشان برگردند و دست از تئوری‌پردازی و نظریه‌‌سازی بردارند. میدان #سیاست، آدم خودش را می‌خواهد. آدمی که با تمام ریزه‌کاری‌های این عرصه آشنا باشد. با ادبیات صرفا مذهبی آنهم از نوع عوامانه نمی‌توان در این میدان کاری کرد. واقعا همه مداحان و خطبای مذهبی مگر چقدر سواد سیاسی و اجتماعی دارند که برای همه چیز این مملکت نسخه می‌پیچند؟ چرا جناح #اصولگرا اصرار دارد که از این نسخه‌ی بی‌جواب، همچنان استفاده کند؟


:radio_button: واقعا چرا احساس می کنند اگر در میتینگ سیاسی مصلی حاج منصور بخواند حتما جاذبه بیشتری برای مردم دارد!؟


مداح دیگری یک روز توی میدان ولیعصر تمجید می کند رئیس جمهور وقت را بعد دو سال بعد چنان تعابیری را در هیئت امام حسین(ع) به کار میبرد و می گوید: «آن رگ لاتی مون هم هس!» و بعد هم خود را انقلابی می داند

 این ها تنها نمونه ای از ضربه هایی است که جریان حزب اللهی از این بی تدبیری ها خورده اند. تعبیری مانند حرام زاده، سلمان رشدی و غیره برای هر شخصی در دستگاه امام حسین(ع) اتفاق خوشایندی نیست.


نمی توانم قبول کنم که این شیوه در راستای سخنرانی حضرت آقا (حفظه) باشد که فرمودند: ما هیئت امام حسین(ع) سکولار نداریم...


@shaeri_1001

مردم را احمق فرض نکنیم.

#تزویر

  • رضا شاعری